همکاران ما

همکاران ما

با افتخار اعلام می کنیم که متخصصین برجسته تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ و ال جی به صورت دائمی فعالیت خود را با تیم ما آغاز کرده اند. در زیر خدماتی که این عزیزان ارائه می دهند را معرفی می کنیم و امیدواریم مورد توجه شما واقع گردد :

خدمات نمایندگی تعمیرات سامسونگ :

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

خدمات نمایندگی تعمیرات ال جی :

تعمیرات تلویزیون ال جی

 تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ساید بای ساید ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر یخچال ال جی

 

ترموستات‌ها و فیوز خشک کن الکتریکی

خشک کن از چند ترموستات برای تنظیم دما استفاده می‌کند. زمانی که دما بالاتر از میزان تعیین شده یک ترموستات خاص می‌رود، ترموستات مدار را قطع کرده و هیتر خاموش می‌شود. زمانی که دما به اندازه کافی سرد است، ترموستات مدار را می‌بندد و مجدداً خشک کن می‌تواند گرم شود.

هشدار: پیش از تلاش برای تست، نگهداری و تعویض، اصول ایمنی را مطالعه کنید.

پیش از تست ترموستات‌ها یا فیوز، خشک کن لباس را از برق بکشید یا جریان برق را از جعبه فیوز یا پنل قطع جریان قطع کنید تا از خطر برق گرفتگی اجتناب شود.

بیشتر خشک کن‌ها تنظیمات انتخاب دما دارند، در نتیجه یک ترموستات جدا برای هر یک از تنظیمات استفاده می‌شود. سوئیچ انتخابگر یا تایمر کنترل مدار را از طریق ترموستات مناسب مسیردهی می‌کند.

اگر ترموستات خراب شود، ممکن است گرما ایجاد نشود. دلیل این اتفاق آن است که ترموستات زمانی که دما پایین تر از سطح دمای عملیاتی سوئیچ می‌باشد، مدار را نمی‌بندد. تست ترموستات کار آسانی است. زمانی که سوئیچ سرد است عقربه باید بی نهایت را نشان دهد و زمانی که گرمتر از دمای تعیین شده است، اتصالی نباید وجود داشته باشد.

ترموستات با روشن بودن همیشگی و صرف نظر از میزان دما نیز ممکن است خراب شود. این سوئیچ زمانی که داغ یا سرد است، پیوستگی را نشان خواهد داد. در این مورد، هیتر خاموش نمی‌شود و خشک کن ممکن است تا حد خطرناکی بیش از حد داغ شود. به منظور رعایت اصول ایمنی، ترموستات دومی استفاده می‌شود که یک فیوز گرمایی است. اگر دما از میزان ایمن فراتر رود، جریان برق مدار گرم کننده قطع می‌شود. در بیشتر موارد، این یک فیوز یکبار مصرف است. مدار هیتر تا زمانی که فیوز تعویض شود کار نخواهد کرد. لازم است که مدار بیش از حد داغ شده تعیین و تعمیر شود یا فیوز مجدداً برق را قطع خواهد کرد.

ترموستات‌ها معمولاً به صورت گروهی به هم متصل می‌شوند. ترموستات‌ها معمولاً شکل بیضی دارند و تقریباً نیم اینچ ضخامت دارند. ترموستات‌ها ممکن است در جای دمنده و زیر پرزگیر یا درون مسیر هواکش تهویه قرار داشته باشند. باید دو وایر متصل به هر ترموستات وجود داشته باشد.

وایرها و اتصالات را علامت بگذارید تا بتوانید بعداً مجدداً آنها را صحیح وصل کنید. وایرها به کمک گیره به کانکتورها وصل شده اند. کانکتورها را محکم بکشید تا از ترمینال‌های خود جدا شوند (مراقب باشید که وایرها را نکشید). ممکن است نیاز شود که از دو دم باریک برای جدا کردن کانکتورها بهره بگیرید. بررسی کنید که کانکتورها و ترمینال‌ها فاسد نشده باشند. اگر هر یک فاسد شده باشد، باید تمیز یا تعویض شود.

برای تست ترموستات‌ها یا فیوز، مولتی متر را روی X1 قرار دهید. یک میله را به هر ترمینال وصل کنید. عقربه باید صفر یا بی نهایت را نشان دهد. در دمای اتاق، ترموستات‌ها باید صفر را نشان دهند. زمانی که ترموستات‌ها تا دمای تعیین شده گرم می‌شوند، باید خاموش شده و عقربه باید بی نهایت را نشان دهد. فیوز باید در دمای اتاق از نظر اتصالی بررسی شود.

نکات مهم در مورد قطعات ماشین ظرفشویی

برای هر فرد که از ماشین ظرفشویی استفاده می کند، جالب است بدانید که این عملیات شست و شو چگونه انجام  می گیرد و هر قطعه در داخل آن، چه نقشی را ایفا می کند. البته این موضوع برای یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی اهمیت بیشتری دارید زیرا در زمان خراب شدن و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی، در صورتی می توانید عیب یابی ماشین ظرفشویی را به درستی انجام دهد که از عملکرد قطعات آشنا باشد. برای این منظور، در این مقاله به تفصیل به این بحث می پردازیم:

5- یک قطعه مهم در ماشین های ظرفشویی، آبفشان و یا آب پاش ها هستند. این قطعه هم باید آب را پخش کند و هم برای این که در شست و شو موفق باشد، باید در حین پاشیدن آب، چرخش هم داشته باشد. لذا طراحی این قسمت به این صورت است که سوراخ های ریزی در انتهای آن قرار داده شده است که آب وقتی از آن خارج می شود، تحت فشار بیشتری قرار می گیرد. این فشار به نوعی، باعث چرخیدن آبفشان می گردد.

6- پس از اتمام شست و شو، باید ظروف خشک گردند. البته این مرحله اختیاری است. شما می توانید اجازه دهید که دستگاه این عمل را انجام دهد و یا این که ظروف را از دستگاه خارج نموده و اجازه دهید در جریان هوا خشک شود که با این کار هم در مصرف برق صرفه جویی شده است و هم فشار کمتری به دستگاه وارد می شود. به هر حال در زیر ماشین ظرفشویی، المنت هایی وجود دارد که با تولید هوای گرم، منجر به خشک شدن ظرف ها می شود.

7- جالب است بدانید که تمام امور ماشین ظرفشویی، توسط یک سیستم الکترومکانیکی تحت کنترل است و مرحله به مرحله شست و شو را جلو می برد. این سیستم یک تایمر است که چون یک قطعه مکانیکی است و با جریان برق کار می کند به همین دلیل سیستم الکترومکانیکی نامیده شده است. تایمر در پشت یک صفحه کنترل قرار گرفته است و به نوعی می توان گفت که قلب ماشین ظرفشوی است. این تایمر تمام امور را در دست دارد که شامل:

–       تعیین زمان شروع و پایان شست و شوی ظروف

–       تعیین زمان مورد نیاز برای هر مرحله شست و شو متناسب با نوع برنامه انتخابی و درجه کثیفی ظروف

–       ایجاد هماهنگی بین قطعات ماشین ظرفشویی و کمک به عملکرد بهتر آن ها

نکات مهم در نگهداری یخچال و فریزر

نکته بسیار مهم این است که اگر شما از بهترین برندهای یخچال و فریزر، خریداری نمایید ولی شیوه صحیح استفاده و نگهداری از آن را ندانید، نهایتا منجر به کوتاه شدن عمر یخچال و فریزر و خراب شدن آن ها خواهید شد. به دلیل اهمیت این موضوع، این مبحث را در این مقاله نیز ادامه خواهیم داد:

1- دما یخچال و فریزر خود را متناسب با نوع فصل تنظیم کنید. برای مثال در زمستان که هوا سرد است مسلما فضای داخلی نیز زودتر سرد می شود لذا درجه دما باید کمتر از تابستان باشد.

2- در زمان جابجایی یخچال به چند نکته توجه داشته باشید:

–       حداقل دو ساعت قبل از جابجایی، یخچال و فریزر را از برق جدا کنید.

–       در زمان جابجایی به هیچ عنوان یخچال و فریزر را برعکس نکنید یعنی حتما موتور باید پایین و بدنه بالا باشد در غیر این صورت احتمال آسیب به اتصالات و شل شدن قطعات، وجود دارد.

–       پس از این که یخچال و فریزر را در محل جدید قرار دادید، حداقل تا دو ساعت آن ها را به برق نزنید.

3- در زمان تمیز کردن یخچال و فریزر، همیشه نباید آن را با آب بشویید بلکه این کار را تنها دو بار در سال انجام دهید و در بقیه موارد با ابر خیس و دستمال، فضای داخلی را تمیز نگه دارید.

4- به هیچ عنوان یخچال و فریزر را مستقیما به پریز برق وصل نکنید زیرا ممکن است ولتاژ برق کم و زیاد شود و در نتیجه احتمال سوختن موتور زیاد می شود. لذا برای جلوگیری از آسیب به یخچال و فریزر حتما از محافظ مخصوص استفاده کنید و محافظ را به برق وصل نمایید.

5- اگر برفک در جایخی یخچال و فریزر به صورت یخی به بدنه چسبیده است، به هیچ عنوان با چاقو اقدام به کندن نکنید زیرا ممکن است که بدنه را سوراخ نمایید.

6- درب یخچال را زیاد سنگین نکنید زیاد احتمال شکستن درب و یا تاب برداشتن آن وجود دارد.

7- رادیاتور یخچال در پشت آن قرار دارد و در طول سال بر روی آن گرد و غبار می نشیند لذا حداقل دو بار در سال یخچال و فریزر را جابجا کنید و با دستمال، غبار روی آن را بردارید. البته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان قسمت پشت یخچال را نباید شست زیرا آب روی موتور می ریزد و موتور خواهد سوخت.

8- اگر یخچال یا فریزر شما بو گرفته است، پس از تمیز کردن فضای داخل، درب را نبندید بلکه چند ساعت اجازه دهید که هوا داخل یخچال و فریزر جریان داشته باشد تا بو ماندگار نشود.

 

فاکتورهای مهم در خرید یخچال ساید بای ساید

جدیدترین مدل یخچال های امروزی، انواع ساید بای ساید هستند که بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است و علت این امر، جذابیت شکل ظاهری آن ها و همچنین  فضای کمتری است که اشغال می کنند. با ورود این دسته از یخچال ها به عرصه تکنولوژی، نمایندگی های تعمیر ساید بای ساید نیز فعالیت خود را آغاز نموده اند زیرا تعمیر این یخچال ها، نیاز به مهارت خاصی نسبت به سایر یخچال ها و فریزر دارد.

از آنجایی که اکثر افراد برای خرید یخچال و فریزر ابتدا به سراغ ساید بای سایدها می روند لذا لازم است با ویژگی های یک یخچال ساید بای سایت مناسب آشنایی داشته باشند:

1-   سیستم خنک کنندگی دوبل

در انولع ساید بای سایدهای قدیمی، فقط یک سیستم خنک کنندگی وجود داشت که باید همزمان یخچال و فریزر را خنک می نمود ولی در انواع امروزی، دو سیستم خنک کنندگی وجود دارد که هر کدام از آن ها به راحتی قابلیت تنظیم دما دارند. البته شاید شما به فکر بیشتر شدن مصرف برق در نوع جدید ساید بای سایدها شوید ولی لازم به ذکر است که با این تکنیک، طول عمر یخچال ساید بای ساید شما زیاد شده و از طرفی کارایی آن ها بهینه تر است.

2-   فضای داخلی کافی

توجه داشته باشید که  با توجه به این که یخچال های ساید بای ساید به گونه ای طراحی شده اند که فضای کمتری را اشغال کنید لذا شما در زمان انتخاب، باید باید به فضای داخلی یخچال و فریزر توجه داشته باشید که عمق داخلی آن زیاد و قفسه های آن قابلیت جا به جایی داشته باشند تا بتوانید از حداقل فضا، حداکثر استفاده را داشته باشید. توجه داشته باشید که در برخی از یخچال های ساید بای شاید، یک درب شیشه ای بر روی درب اصلی قرار دارد که باعث می شود آب و مواد حساس که زود بو گیر می شوند، از بوی مواد غذایی داخلی یخچال در امان بمانند ولی وجود این درب، فضای داخلی یخچال را کم می کند.

3-   مجهز بودن به سیستم بار خانگی

یخچال های ساید بای ساید، نسبت به یخچال ها و فریزرهای جدا، بیشتز فعالیت می کنند در نتیجه هر چه درب یخچال و یا فریزر آن ها بیشتر باز شود، مصرف انرژی و فعالیتشان بالاتر می رود لذا بهتر است شما ساید بای سایدی را انتخاب نمایید که آب سرد کن در درب آن وجود دارد و برای خوردن آب سر نیازی به باز کردن درب نیست.

 

 

عیب یابی یخچال

در صورت معیوب شدن هر بخش از یخچال، عمر یخچال شما کاهش می یابد و برخی از عیوب به حدی شدید هستند که حتی می تواند منجر به سوختن یخچال و نیاز به تعمیرت اساسی و یا حتی تعویض یخچال شود. به همین دلیل در صورتی که یخچال شما کوچکترین عیبی پیدا کند باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

از آنجایی که هر قسمت از یخچال ممکن است خراب شده و در نتیجه تعمیر یخچال برای آن قسمت لازم گردد، در این مقاله تصمیم گرفتیم در میان خرابی های یخچال، به بررسی عیوب جایخی بپردازیم.

عیب اول:

جایخی در فاصله زمانی کوتاهی، شدید برفک می زند.

حتما شما نیز تا به حال با این مشکل برورد کرده اید که علی رغم این که یخچالتان را به تازگی پاک کرده اید، ولی سریعا برفک می زند که این عیب می تواند دو دلیل داشته باشد:

1-   ممکن است که لاستیک دور درب خراب باشد. در این صورت هوای بیرون که گرم است وارد جایخی شده و در نتیجه هوای سرد داخل جایخی با هوای گرم وارد شده برخورد کرده و تبدیل به آب می شود که در این صورت مجددا تشکیل برفک می دهد.

2-   دلیل دیگر این مشکل این است که شما غذا را در زمانی که گرم است در داخل جایخی می گذارید در نتیجه همان اتفاق بالا رخ می دهد یعنی برخورد هوای سرد داخل جایخی با هوای گرم غذا و تشکیل بیشتر برفک.

عیب دوم:

جایخی همیشه خیس است و مدام از آن آب می چکد.

گاها تعمیرکار یخچال با بررسی یخچال متوجه می شود که کمپرسور یخچال درست است ولی جایخی همیشه خیس است که دلایل این عیب عبارتند از:

1-   ممکن است که دمای یخچال درست تنظیم نباشد و در نتیجه سرمای ایجاد شده به اندازه کافی نمی تواند پاسخگوی نیاز یخچال باشد در این صورت باید سرماسازی یخچال را زیاد کنید.

2-   اگر ترموستات تنظیم نباشد باعث می شود که مدت زمان توقف کار و در نتیجه استراحت ترموستات زیاد شده و همین امر سبب شود که دما در جایخی بالا برود. با افزیش دما در جایخی، برفک ها شروع به آب شدن می کنند و به صورت قطرات آب از زیر جایخی می چکند.

3-   و اما دلیل آخر که منجر به خیس بودن جایخی می شود، فعالیت دائمی دیفراست (سیستم ذوب کننده برفک جایخی) است و در نتیجه زمانی که گاز وارد جایخی می شود، منجر به ذوب شدن برفک می گردد.